A nyári szünet kezdetéig marad a digitális oktatás
Maruzsa Zoltán államtitkár úr bejelentette, hogy mivel a járványveszély mértéke érdemben csökkent, az óvodák és a bölcsődék a megyékben május 25-től, a fővárosban június 2-től visszatérnek a normális működési rendhez.
📍 A tapasztalatok szerint a digitális munkarend jól működik, azért a tanév végéig, tehát június 15-ig érvényben marad, és a tanév hossza sem változik.
📍 Június 2-től engedélyezik az iskolákban az oktatási célú találkozásokat, kiscsoportos konzultációk, illetve egyéni felkészítések tartását.
📍 Június 2-től valamennyi intézményben meg kell szervezni a gyerekek felügyeletét. Ezt a gyermekfelügyeleti rendet az iskoláknak június 26-ig kell megszervezni és fenntartani.
📍 A nyári napközis és ott alvós táborokat június 16- től meg lehet tartani.
📍 Nem lehet szervezni a tanév végén szokásos tömeges, hagyományos tanévzáró ünnepséget és ballagást, de átgondoltan, kevesebb résztvevővel akár az adott osztályok számára, a hagyományostól eltérő módon, a ballagás és a tanévzáró megszervezése is lehetséges.
Sikeres tanévzárást kívánunk mindenkinek!