Válasz a kemecsei egészségügyi ellátást érintő kritikákra
A kemecsei egészségügyi központ 1989 óta működik, helyt adva két felnőtt háziorvosi és gyermek háziorvosi rendelőnek, fogászati ellátásnak, védőnői szolgálatnak, nőgyógyászati szakrendelésnek, illetve labornak. Nem sok település mondhatja el, hogy ilyen komplex egészségügyi szolgáltatással rendelkezik. 2014-ben az épület teljes felújításon esett át, maximálisan megfelel a 21. századi követelményeknek. A tavalyi évben pályázat útján sikerült olyan szűrőberendezéseket beszerezni, amelyek elősegítik a betegségek korai felismerését. Ezek a vizsgálatok minden hétköznap elérhetőek az intézményben.
Dr. Gulya Erzsébet és Dr. Gerzon László több mint negyven éve praktizál. Munkájukat mindig maximális szakmai tudással és a betegek iránti elkötelezettséggel látják el. Nagyon sokszor családjukat háttérbe szorítva, munkaidőn túl is a betegeik gyógyulásáért dolgoznak, mindemellett mindketten a helyi közösségi életben is aktív szerepet vállalnak.
Sajnálatos módon 2019 óta nincs gyermekorvosa a településnek. A városvezetés több helyen meghirdette a praxist, de országos szinten jellemző a szakemberhiány. A végzett orvosok legtöbb esetben a rezidensképzés helyén, kórházakban vállalnak munkát. A képviselő-testület annak érdekében, hogy ne kelljen összevonni a gyermekorvosi rendelést a felnőtt háziorvosi rendeléssel, helyettesítés útján oldja meg az ellátást. A gyermek háziorvosi ellátás nem szakellátás, hanem az alapellátás része. Magyarország számos településén egy háziorvos gyógyítja a felnőtteket és a gyermekeket is, úgynevezett vegyes praxisban, illetve a háziorvosi ügyeletben sincs elkülönítve a két ellátás. A felnőtt háziorvosok tehát magas szaktudással rendelkeznek a gyermekek gyógyítása terén is.
Az egészségügyi központ valamennyi dolgozója, élén a két háziorvossal a betegek magas szintű ellátására törekszik, illetve a tudásának legjavát adva gyógyít. A Covid-járvány idején a rendelő ajtaja nyitva állt, valamennyi beteg személyes ellátásban részesült, míg sok helyen csupán csak telefonos ellátás működött.
Összegezve tehát a település egészségügyi ellátása mind emberileg, mind szakmailag, mind intézményileg kiemelkedő. Ehhez a munkához kívánunk az egészségügyben dolgozóknak jó egészséget, hogy tovább szolgálhassák a helyi közösséget.